Wyszła wersja alfa DayZ Standalone


DayZ-Standalone to pierwszoosobowa strzelanka MMO ,w której przenosisz sie do opanowanej przez zombie Czarnorusi i walczysz o przetrwanie. Gra jest tworzona na podstawie moda do gry Arma 2 i jest tworzona przez tych samy deweloperów z studia Bohemia Interactive. Projekt jest dopiero w fazie testów alfa, ale jest możliwy do kupienia na platformie steam i nie dawno osiągął milion użytkowników co jest bardzo dobrym wynikiem zważając na to ze tytuł jest płatny i dużo mu jeszcze do optymalnej wersji gry.

Choć gra opiera się na przeżyciu w zniszczonym przez zombie świecie to większym od nieumarłych niebezpieczeństwem są ludzie. Każdy człowiek którego spotkasz może być twoim przyjacielem, wrogiem lub nastawione neutralnie co do ciebie, ale większość będzie cie próbowała zabić, żeby zdobyć twoje rzeczy które pozwolą im przetrwać kolejny dzień. Oczywiście żeby przetrwać trzeba szukać po opuszczonej Czarnorusi wszelakiego jedzenia ubrać i wszystkiego co ci się przyda w walce z zombie i nie tylko.

 

 Twórcy gry zamierzają dodać wiele ciekawych rzeczy do gry jak np. Samochody (tak jak już są w mode), czy pory roku. DayZ już na start ma dużą konkuręcje w postaci ”Infestacjon: Survival Story”, który jest kopią moda DayZ ale wypuszczona dużo wcześniej, czy też nowego ” Nethera”. Narazie gra walczy zaciekle o graczy i osiąga sukcesy.

 

 

 

 

 

 

 

Moim zdaniem gra jest warta waszej uwagi i oceniam ja na 8/10. Napiszcie w komentarzach co o niej sądzicie i wszystkich chętnych do kupna gry zapraszam do sklepu internetowego Steam.

 

Dodaj komentarz