Heroes of the Storm


  Heroes of the Storm to gra typu Mob’a od studia Blizzard. Wcielamy się w niej w jednego z wielu bohaterów z uniwersów Blizzard’a walczących pomiędzy sobą w Nexus’ie, miejscu gdzie łączą się wszystkie Blizzard’owe światy.

hots_1

Postacie

   W Heroes ot the Storm postacie dzielą się na 4 rodzaje: specjaliści zajmujący się niszczeniem fortów i wspieraniem drużyny, pomocnicy zajmujący się leczeniem i wspomaganiem sojuszników, zabójcy mający za zadanie polować na wrogich bohaterów i wojownicy mający za zadanie atakować na pierwszej linii oraz ochraniać swoich sojuszników.

  Hots_2

 Mapy

  Poza wieloma bohaterami Hots ma bardzo wiele map, które wyróżniają go na rynku gier MOB’a i jest jego jednym z najciekawszych aspektów.

Między innymi w grze znajdują się mapy: Piekielne Kapliczki, Pole Bitewne Wietrzności, Grobowiec Pajęczej KrólowejPodniebna ŚwiątyniaOgrody GrozyZatoka CzarnosercegoSmocze WłościNawiedzone Kopalnie i Przeklęta Kotlina.

Każda z map ma swoje własne mechaniki zmieniające diametralnie taktyki drużyn np. na mapie Nawiedzone Kopalnie co pewnien czas występuje event w kopalni podczas którego obie drużyny zabijając szkielety starają się zebrać jak najwięcej czaszek dla swojego golema. Im więcej czaszek zdobędą tym golem zniszczy więcej fortyfikacji wroga.


   Jednym z najważniejszych aspektów Heroes of the Storm jest duży nacisk na grę zespołową. Podczas meczu, każdy zabity stronnik dostarcza doświadczenia dla poziomu drużyny dzięki czemu nikt z drużyny nie wychodzi przed szereg i aby zwyciężyć cała drużyna musi współpracować.

Gry rankingowe

   Gdy już zbierzesz swoją drużynę lub będziesz chciał sprawdzić swoich sił z losowymi członkami zespołu przeciwko coraz lepszym przeciwnikom to powinieneś spróbować rozgrywek ligowych. Liga to gra rankingowa, w której obie drużyny przed meczem wybierają postacie blokując je tym samym wrogiej drużynie. Gry rankingowe dzielą się na: drużynową gdzie potrzebujesz 5 osób do startu wyszukiwania, solo gdzie możesz grać sam i losować sobie resztę drużyny. Poziom twoich umiejętności przy graniu ligi odzwierciedla ranga. Najniższa ranga to 50, a najwyższa to 1. Musisz zagrać 20 meczy klasyfikacyjnych mającymi na celu wybranie odpowiedniej rangi startowej.

Przydatne linki

Strona główna twórców – eu.battle.net

Strona z najnowszymi rankingami postaci oraz graczy – hostlogs.com

Jedna z wielu stron z build’ami na postacie – heroesfire.com

Największe publiczne forum o Hots – Reddit.com/r/heroesofthestorm