Star Wars Battlefront


   Star Wars Battlefront od studia DICE to strzelanka osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. Battlefront przenosi nas w czasy pierwszej trylogii Gwiezdnych Wojen, gdy do walki z rządzącym bezwzględnie całą galaktyką imperium, staje rebelia.

Star_wars_1

    Sama gra udostępnia nam całą masę pojazdów naziemnych jak i latających, broń, umiejętności oraz bohaterów i złoczyńców, w których możemy się wcielić w części trybów po podniesieniu specjalnych żetonów znajdujących się na mapie. W formie żetonów zbieramy również pojazdy oraz specjalne uzbrojenie od wyrzutni rakiet do osłon, które mogą przetrwać ostrzał wielkich maszyn kroczących.

Star_wars_karty

    Poza ekwipunkiem, który znajdujemy podczas walki mamy bronie podstawowe oraz karty.    

    Bronie podstawowe to wszystkie ciężkie blastery, pistolety i zwykłe blastery. Bronie te możemy dowolnie zmieniać u swojego żołnierza podczas bitwy, wybierając spośród wszystkich zdobytych broni. 

      Karty to bronie dodatkowe, które wybieramy z zestawów, w których znajdują się trzy karty. Karty te to np. granaty, wyrzutnie, tarcze itp. Część tych kart można używać cały czas, a żeby użyć niektórych trzeba zbierac powerup’y znajdujące się na mapie.

 

 

Tryby

Supermacja(Supremacy)

      Rebelianci i imperialni walczą o kontrolę nad pięcioma kluczowymi punktami w emocjonujących czterdziestoosobowych starciach toczonych na największych mapach Star Wars Battlefront. Korzystaj zarówno z pojazdów lądowych, jak i latających, aby zapewnić zespołowi zwycięstwo.

Atak AT-AT(Walker Assault)

      Bierz udział w bitwach z udziałem 40 graczy – jako rebeliant wezwij na pomoc bombowce Y-wing i odeprzyj atak AT-AT, a jako żołnierz Imperium broń maszyn kroczących i przy pomocy ich potężnego uzbrojenia zneutralizuj rebeliancką bazę.

Strefa Zrzutu(Drop Zone)

      Obserwuj niebo! Na powierzchni planet rozbijają się kapsuły ratunkowe. Twój zespół musi przejmować nad nimi kontrolę. „Strefa zrzutu” to zacięte starcia 8 na 8 graczy, które wystawią na próbę twoje umiejętności walki i strategicznego myślenia.

Potyczka(Blast)

      Klasyczny zespołowy deathmatch w stylu Star Wars Battlefront. W dynamicznym, pełnym radosnego chaosu trybie „Potyczka” do walki ze sobą staje 10 rebeliantów i 10 żołnierzy Imperium.

Eskadra(Fighter Squadron)

      Wznieś się w powietrze i walcz zasiadając za sterami najsłynniejszych pojazdów Star Wars, takich jak X-wingi, myśliwce TIE, Sokół Millenium i nie tylko.

Łowy na bohatera(Hero Hunt)

      Siedmiu imperialnych kontra Luke Skywalker? Siedmiu rebeliantów polujących na Bobę Feta? W „Łowach na bohatera” jeden z graczy poczuje dreszczyk emocji, wcielając się w słynnego bohatera lub złoczyńcę z uniwersum Star Wars i stawiając czoła oddziałom lądowym strony przeciwnej. Chcesz grać jako bohater? Zabij tego, kto jest nim w danej chwili, a dostaniesz swoją szansę. Tylko pamiętaj – wtedy to ty staniesz się zwierzyną łowną.

Ładunek(Cargo)

      Ekscytująca próba sił dla fanów Star Wars i rozgrywek typu „przejęcie flagi”. W trybie „Ładunek” zadaniem twojego zespołu jest przejmowanie skrzyń należących do zespołu przeciwnego. Zgarnij łup i wracaj z nim do bazy – tylko nie zapomnij bronić własnego ładunku, bo tutaj liczy się każde przejęcie.

Pogoń za droidami(Droid Run)

      Sześciu rebeliantów oraz sześciu imperialnych stara się przejąć i utrzymać trzy droidy GNK. To są droidy, których szukacie. GONK!

Bohaterowie i złoczyńcy(Heroes vs Villains)

      W tym spektakularnym trybie ścierają się ze sobą najdzielniejsi bohaterowie i najprzebieglejsi złoczyńcy galaktyki. Luke Skywalker, Darth Vader, Boba Fett i inne słynne postacie wejdą w skład twojego zespołu obok zwykłych żołnierzy piechoty. Utrzymuj swoich bohaterów i złoczyńców przy życiu, aby zdobyć punkty i wygrać bitwę.

Misje:

      Szkolenie(Training)

              W misjach szkoleniowych Star Wars Battlefront będziesz latać X-wingiem nad kanionami planety Tatooine, ścigać rebeliantów skuterem repulsorowym, a nawet walczyć z Darthem Vaderem. Zostaniesz dzięki nim najlepszym pilotem w galaktyce i będziesz budzić szacunek na polach bitew Star Wars Battlefront.

      Przetrwanie(Survival)

              Najważniejsze to przeżyć. Odpieraj kolejne fale sił Imperium, które rzuci przeciw tobie wszystko – od elitarnych szturmowców po maszyny kroczące AT-ST i myśliwce TIE. Misje typu „Przetrwanie” są inne na każdej z dostępnych planet.

      Bitwy(Battles)

              Szlifuj umiejętności w grze Star Wars Battlefront, wykonując misje typu „Bitwa”. Walcz po stronie Sojuszu Rebeliantów lub Imperium przeciw znajomemu lub wrogiej SI. Misje „Bitwa” wystawią na próbę twoje umiejętności – czy podołasz wyzwaniu?

      Bitwy bohaterów(Hero Battles)

              W dostępnych w Star Wars Battlefront „Bitwach bohaterów” zrealizujesz marzenia, wcielając się w Luke’a Skywalkera, Dartha Vadera i nie tylko. Poczuj potęgę, grając jako najsłynniejsze postacie w galaktyce i w mistrzowskim stopniu opanuj techniki takie jak Szarża z Mieczem czy Duszenie Mocą.

 

Przydatne linki

Strona gry – starwars.ea.com

Reddit – reddit.com/r/StarWarsBattlefront

Instagram – instagram.com/eastarwars

Google Plus – plus.google.com/+EAStarWars

Youtube – youtube.com/user/EAStarWars

Twitter – twitter.com/EAStarWars

Facebook twórców – fb.com/EAStarWarspl

 

Chcesz zobaczyć starsze posty i zdjęcia? – Wejdz na naszego Facebooka!

Część tekstów jest autorstwa twórców gry.